Markabana | Başlangıç Seviyesi Dolma Kalem Önerileri

BLOG

Nisan 20

Perşembe, 09.Nisan.2020

Başlangıç Seviyesi Dolma Kalem Önerileri

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan, Covid-19 salgını sürecinde sağlığımız için alacağımız en iyi tedbir evde kalmak ve sosyal mesafeyi korumak.

Ancak yıllardır hayatın o hızlı temposuna alışmış insanlar için evde kalmak sıkıcı hatta yorucu bir hal almaya başladı bile. Siz de dinlenmek ve keyif yapmak aşamasını geçip sıkılma aşamasına giriş yaptıysanız, sizin için mükemmel bir önerimiz var.

Evde kaldığımız bugünlerde yeni bir hobi edinmenin tam zamanı! Bizim için hobi demek el yazısı demek.

Bu süreçte el yazınızı geliştirmek ve dolma kalemlerin büyülü dünyasına adım atmaya hazırsanız, dolma kaleme yeni başlayacaklar için kalem önerilerimize göz atın!

Scrikss 419

1980'li yıllarda  ilk defa üretilen ve dolma kalem tutkunlarının koleksiyonlarında önemli bir yeri olan Scrikss 419, yenilenmiş versiyonuyla tekrardan piyasaya sürüldü.

Gövdesindeki şeffaf penceresi mürekkep seviyesini kolayca görmenizi sağlarken, çizilme ve çatlamaya dayanıklı akrilik gövdesi; henüz dolma kalem taşıma alışkanlığı oluşmayan ve dolma kalemini yeterince dikkatle muhafaza edemeyen acemiler için de kurtarıcı. Ergonomik tutuşu ve uygun fiyatıyla da iyi bir başlangıç kalemi olma özelliğini koruyor.

Scrikss 419'un yeni renkleri ise kaleminizi adeta bir moda aksesuarı olarak kullanmanıza olanak veriyor.

Scrikss 419 dolma kalemlere göz atmak için tıklayın.

 

 

Kaweco Sport

1930'lu yıllarda tasarlanan Kaweco Sport, sekizgen vidalı kapağı ve küçük boyutu ile tasarımına kendi imzasını atmış.

Sadece 10,5 cm uzunluğunda olan bu dolma kalem, cebinizde ve çantanızda yer kaplamıyor, kapağı çıkarılıp arkasında takıldığında ise uzunluğu 13,5 cm'e çıkarak rahat bir yazım sağlıyor.

Dolum sistemi, standart kartuş olduğundan kartuş değişimi yeni başlayanlar için bile oldukça kolay.

Kalemin tutma kısmı yuvarlak olduğundan hem sağ el hem de sol el kullananlar için uygun. Üstelik çıkarılabilir klipsi sayesinde kaleminizi ister klipsli ister klipssiz kullanabilirsiniz.

Fiyatı başlangıç seviyesi için oldukça uygun.

Kaweco Sport modellerine göz atmak için tıklayın!

 

Lamy Safari

Lamy Safari dolma kalemlerin tasarımı 1980'lerde şekillendi.

Tutma yerinde ki üçgen yapısı ile başlangıç seviyesinde ki kullanıcılar için doğru kalem tutma açısını bulmalarına kolaylık sağlıyor. Uçlarının kolayca çıkarılıp değiştirilmesi de yeni başlayanlar için avantaj.

Hem kolay kullanımı hem de başlangıç seviyesi için uygun fiyatlarıyla öne çıkan Lamy Safari modeli için tıklayın.

  • Bizi Takip Edin