Markabana | Geçmişten Günümüze OTTO HUTT

BLOG

Eylül 19

Cuma, 27.Eylül.2019

Geçmişten Günümüze OTTO HUTT

Altın şehir Pforzheim sakini olan Karl Hutt, Bauhaus tarzı fikrini yeni ürünlere aktardı ve günlük kullanım için cep aksesuarları yapan ve gümüşten yapılmış zarif yazı gereçleri üreten bir şirket kurdu. İlk yılında 20 çalışandan oluşan bir şirketti. 

Şirket kurucusu Karl Hutt, Bauhaus hareketinin hevesli bir takipçisi idi ve bu yeni tasarım okulunun stilistik sözlüğünden büyük ölçüde ilham aldı.

Tamamen Bauhaus çağdaşlarına uygun olarak, optimum işleme ve mükemmel işlevsellik ile kendilerini ayıran yazı cihazları geliştirdi. Tasarım aynı zamanda basit, anlaşılır ve işlevsel Bauhaus tarzından ilham almıştır.

Bugün bile, yalnızca işlevine hizmet eden yaratıcı bir forma erişme konusundaki bu genel hedef, Otto Hutt yazı cihazlarının tasarımında yansıtılmaktadır.

1950’li yıllarda şirket artık uluslararası tanınmaya başladı ve Hollanda ve Büyük Britanya’ya ürün gönderdi.

1962 yılında Artan talepler neticesinde şirket aynı bölgede çok daha büyük bir tesise taşındı.

1965 yılında Karl Hutt; şirketinin liderliğini başarıyla yürüten, ulusal ve uluslararası pazarda başarılı olan oğlu Otto’ya  markayı devretti. Bu devirden sonra Otto, ürün portföyünü dikkatlice revize etti ve mevcut üretim prosedürlerini geliştirmeye başarıyla devam ettiler.

Bugün, şirketin işçilik ve teknik hassasiyet konusundaki üstün yetkinliği, Otto Hutt ürünlerinin zevk aldığı dünya çapındaki mükemmel ünün temelini oluşturmaktadır.

Benzersiz teknolojisi ve üstün ürün işleme prosedürleri sayesinde Otto Hutt , her zaman etkileyici ürünler yaratmayı başarmış ve asla kalitesinden ödün vermemiştir.

Otto Hutt yazı gereçleri üretiminin önemli 4 bölümü vardır.

Guilloche

Guilloché, aynı adı taşıyan bir makineyi kullanan ve aynı zamanda bir gül motorlu torna olarak da adlandırılan bir makine kullanan motor tornalama yoluyla çok kesin, karmaşık ve tekrarlayan bir modelin mekanik olarak kazındığı dekoratif bir tekniktir.

Otto Hutt, bu karmaşık tekniği hala kullanan az sayıda şirketten biridir. Şirket, bu hassas prosedürü sadece elle sürdürmekle kalmadı, aynı zamanda yenilikçi bir CNC kontrolü içerecek şekilde geliştirdi. 2015 yılında, Guilloche UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinin bir parçası ilan edildi.

Vernik

Kusursuz renklendirmeyle mükemmel bir görünüm elde etmek için sayısız vernik tabakası ustalıkla uygulanır ve parlatılır. Bu aşama kalemde eşsiz bir derinlik efekti yaratır ve aynı zamanda son derece sağlam bir yüzey yapısına sahip olmasını sağlar.

Kontrol

Otto Hutt ürünleri sürekli kontrol işlemine tabi tutulur. Her yazı cihazı % 100 kaliteyi sağlamak için manuel olarak incelenir. Ancak tüm kalite kriterleri karşılanırsa dolma kalemler, tükenmez kalemler, mürekkep silindirleri ve mekanik kurşunkalemler “Made in Germany” unvanını alır.

 

Yazılı testKalite incelemesinin önemli bir bileşeni, tüm yazı cihazlarının tabi olduğu yazı testidir.

Kalemler işlevsellik, çizgi kalınlığı ve kontrol edilebilirlik açısından test edilir.

Tüm bu aşamalar sonucu ortaya çıkan mükemmel yazı gereçlerini buradan inceleyebilirsiniz.

 

  • Bizi Takip Edin