Ürün Numarası: 102841

Cross Tech3 Multifonksiyon Tükenmezkalem & Versatil & Stylus 23Kt Gold Plated AT0090-12

Müşteri Yorumları (0)

Renk

İnce çizgi desenli  23KT altın plaka kaplama gövde ve aksessuar

Kemerli model,

 

Uç ve Refil

360 derece döner Continuous-twist çevirmeli mekanizma

Siyah tükenmez refil (#8518-4),

Kırmızı tükenmez refil (#8518-5),

0.5mm kalınlığında versatil kalem (#8710)

Arka bölümde silgi, (#8753)

Ömür boyu mekanik garanti

Şık Cross hediye kutusu

 

Çap:8.9 mm

Uzunluk:136 mm

Ağırlık:21 grams

 

Cross Tech3 23Kt Gold Plated Multifonksiyon & Stylus Kalem AT0090-12

Cross markasının multi fonksiyonlu serisi Tech’in çarpıcı modellerinden biri olan Cross Tech3 23Kt Gold Plated multifonksiyon kalem, tek bir kalemin içine birden çok özellik ekleyerek bir kalemden fazlasını sunuyor. İnce bir düşünceyle tasarlanan kalemi hem siyah, hem kırmızı, hem kurşun kalem olarak kullanabilir hem de arka tarafına gizliyi silgiyi ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz. Çalışma tarzınızı geliştirecek ve yaratıcılığınızı besleyecek Cross Tech3 serisi, yeni bir yazı deneyimi için sizi bekliyor.

 

Koleksiyon hakkında;

Multifonsiyon kalem olan Cross Tech3+, 360 döner Continuous-twist mekanizmasıyla hızlı ve kolay bir şekilde siyah, kırmızı tükenmez kalem ve 0.5 mm. versatil kurşun kalem kullanma ayrıcalığı sunarken, 8mm stylus ucuyla Cross Tech 2 gibi aynı zamanda tablet bilgisayar ve akıllı telefonların ekranları üzerinde gezinmeye imkan sağlıyor.

 

Cross Hakkında

Amerika’nın en eski yazı aksesuarları markası olarak tarihte önemli bir yere sahip olan Cross kalemleri, 1846 yılında Richard Cross ve Edward W. Bradbury tarafından kurulmasının ardından Providence’daki üretim yerinde kalem dünyasında büyük bir etki bırakacak modellerini üretmeye başlıyor. 1881 yılında tamamlanan fabrikayla 80 yıl boyunca hizmet verecek binayı açan Cross, ilk dolma kalemini ise 1889 yılında Providence’daki bu binada tasarlıyor. Zarif tasarımıyla eşleşeceği bir benzeri olmadığı için “Peerless” adı verilen bu Cross kalemler, kısa sürede bir Amerikan klasiği haline geliyor ve bugün hâlâ aynı etkiyle üretiliyor. İlerleyen yıllarda Boss ailesi Cross tarihinin ayrılmaz parçaları arasına giriyor ve 12 yaşındaki Ellery Boss, Alonzo Cross için çalışan ilk aile üyesi olarak önemli bir görev üstleniyor. Cross için çalışan ikinci Boss olan Walter ise hızlı bir şekilde ticareti ve Cross şirketini nasıl canlı tutacağını öğreniyor ve bu tutkusuyla 1916’da Cross kalemlerini satın alıyor ve şirket 2013’e kadar Boss ailesine ait kalıyor.

 

1945 yılında tükenmez kalemlerini markete sokan Cross, kendine amaçladığı kaliteyi ortaya çıkaracak yeni teknolojiyi lanse etmeye hazır olmadığından ancak 1953’te Ellery Boss’un yardımıyla Cross kalitesini ortaya çıkaracak daha iyi bir mürekkebe sahip tükenmez kalemler raflardaki yerini alıyor. 1958 yılında Boss ailesinin üçüncü neslini temsil eden Brad Boss oyuna dahil oluyor ve markayı 20. yüzyılın sonuna kadar getiriyor.  1996 yılında kuruluşunun 150. yılını ve ince formuyla ün yapan Century model tükenmez kalemin 50. yılını kutlayan ve bu özel anlar için özel tasarımlar ortaya çıkaran Cross kalemleri, limited edition serileriyle de fark yaratmayı çok iyi biliyor.  Kalem zanaatçılığına kattığı yenilikler ve buluşlarla mirasını ve deneyimlerini günümüze taşımaya devam eden koleksiyonlara imza atan Cross, kalitesini ve uzmanlığını yansıtan kalemleriyle yazı sanatına modern bir dokunuş katmayı sürdürüyor.

 

  • Bizi Takip Edin