Ürün Numarası: 101123

Cross Townsend Darthvader Dolmakalem F Uç At0046d-40Fd

Müşteri Yorumları (0)
7.316,77 TL

Cross
Dolma Kalemler

Renk

PVD kaplama gövde

PVD kaplama klips ve aksesuarlar

 

Uç ve Refil

Kapaklı Dolmakalem

18 Kt. Altın ,el yapımı uç- Fine

2 adet siyah kartuş ( #8921)

Opsiyonel piston (#8751)

 

Uç Kalınlığı: Fine

Çap:10.9 mm

Uzunluk:150 mm

Ağırlık:35 grams

 

Ömür boyu mekanik garanti

Karakter temalı şık Cross hediye kutusu

 

Koleksiyon hakkında;

Star Wars hayranları için harika bir koleksiyona imza atan Cross, filmin en önemli 3 karekteri olan Darthvader, C3PO ve Stormtrooper'dan ilham alan orjinal kalemlerle sinema tarihinin bu kült filmini yazı aksesuarlarının parçası yapıyor. Star Wars ™ tutkularını için mükemmel bir hediye.

 

Cross Townsend Star Wars Darthvader, gücün karanlık yüzünü yansıtmaktadır. Darth Vader karakteri, saten siyah PVD kaplama ve titanyum alaşımıyla canlandırıldı. Vader'ın ikonik ışın kılıcı ise kırmızı Swarovski® kristali ile simgelendi.

Ürünün özel kutusu Darth Vader karakterinin özellikleri vurgulanarak hazırlanmıştır.

Kutunun içindeki şık kitapçıkta Darth Vader karakterinin öyküsü anlatılmaktadır.

Ayrıca, tasarımcının Orijinallik Sertifikası ile Cross’un Ömür Boyu Garanti belgesi de kutunun içinde bulunmaktadır.

Limited Edition : 1.977 adet üretilmiştir.

 

Cross Hakkında

Amerika’nın en eski yazı aksesuarları markası olarak tarihte önemli bir yere sahip olan Cross kalemleri, 1846 yılında Richard Cross ve Edward W. Bradbury tarafından kurulmasının ardından Providence’daki üretim yerinde kalem dünyasında büyük bir etki bırakacak modellerini üretmeye başlıyor. 1881 yılında tamamlanan fabrikayla 80 yıl boyunca hizmet verecek binayı açan Cross, ilk dolma kalemini ise 1889 yılında Providence’daki bu binada tasarlıyor. Zarif tasarımıyla eşleşeceği bir benzeri olmadığı için “Peerless” adı verilen bu Cross kalemler, kısa sürede bir Amerikan klasiği haline geliyor ve bugün hâlâ aynı etkiyle üretiliyor. İlerleyen yıllarda Boss ailesi Cross tarihinin ayrılmaz parçaları arasına giriyor ve 12 yaşındaki Ellery Boss, Alonzo Cross için çalışan ilk aile üyesi olarak önemli bir görev üstleniyor. Cross için çalışan ikinci Boss olan Walter ise hızlı bir şekilde ticareti ve Cross şirketini nasıl canlı tutacağını öğreniyor ve bu tutkusuyla 1916’da Cross kalemlerini satın alıyor ve şirket 2013’e kadar Boss ailesine ait kalıyor.

1945 yılında tükenmez kalemlerini markete sokan Cross, kendine amaçladığı kaliteyi ortaya çıkaracak yeni teknolojiyi lanse etmeye hazır olmadığından ancak 1953’te Ellery Boss’un yardımıyla Cross kalitesini ortaya çıkaracak daha iyi bir mürekkebe sahip tükenmez kalemler raflardaki yerini alıyor. 1958 yılında Boss ailesinin üçüncü neslini temsil eden Brad Boss oyuna dahil oluyor ve markayı 20. yüzyılın sonuna kadar getiriyor.  1996 yılında kuruluşunun 150. yılını ve ince formuyla ün yapan Century model tükenmez kalemin 50. yılını kutlayan ve bu özel anlar için özel tasarımlar ortaya çıkaran Cross kalemleri, limited edition serileriyle de fark yaratmayı çok iyi biliyor.  Kalem zanaatçılığına kattığı yenilikler ve buluşlarla mirasını ve deneyimlerini günümüze taşımaya devam eden koleksiyonlara imza atan Cross, kalitesini ve uzmanlığını yansıtan kalemleriyle yazı sanatına modern bir dokunuş katmayı sürdürüyor.

  • Bizi Takip Edin