Ürün Numarası: 101160

Cross Townsend Limited Edition 23 Kt. Altın Kaplama Dk (18 Kt Fine Altın Uç ) AT0046B-32FD

Müşteri Yorumları (0)

Dolma Kalemler

Renk

23 Kt altın kaplama gövde, klips ve aksesuarlar

Elmas kesme oyma desenli,

 

Uç ve Refil

Kapaklı Dolmakalem

18 Kt. altın kaplama ve radyum , el yapımı uç

2 adet siyah kartuş ( #8921)

Opsiyonel piston (#8751)

Özel olarak formüle edilmiş mürekkep kusursuz akar ve çabuk kurur,

Uç Kalınlığı: Fine

 

Cross Townsend modelinin 20.yılı şerefine sınırlı sayıda üretim,
Özel kutusu ile birlikte,
Ömür boyu garantili,
Pompası ve kartuşu ile birlikte satılmaktadır

Cross Townsend 23 Kt. Altın Kaplama Dolma Kalem AT0046B-32FD

Stilin ve kendine güvenin özeti olan Cross Townsend altın kaplama dolma kalem, kusursuz tarza önem verenlerin aradığı yazı aksesuarlarından biri… Klasik Amerikan zarafetinin ve inceliğinin somutlaşmış hali olan Cross Townsend serisi ismini Alonzo Townsend Cross’dan alıyor. 1938 Art Deco dolma kalemlerinden ilham alan ama şekil, stil ve iç tasarım olarak tamamen yenilenen Cross Townsend, bugün Amerika başkanlarının kalemi olarak da biliniyor. 

Cross Hakkında

Amerika’nın en eski yazı aksesuarları markası olarak tarihte önemli bir yere sahip olan Cross kalemleri, 1846 yılında Richard Cross ve Edward W. Bradbury tarafından kurulmasının ardından Providence’daki üretim yerinde kalem dünyasında büyük bir etki bırakacak modellerini üretmeye başlıyor. 1881 yılında tamamlanan fabrikayla 80 yıl boyunca hizmet verecek binayı açan Cross, ilk dolma kalemini ise 1889 yılında Providence’daki bu binada tasarlıyor. Zarif tasarımıyla eşleşeceği bir benzeri olmadığı için “Peerless” adı verilen bu Cross kalemler, kısa sürede bir Amerikan klasiği haline geliyor ve bugün hâlâ aynı etkiyle üretiliyor. İlerleyen yıllarda Boss ailesi Cross tarihinin ayrılmaz parçaları arasına giriyor ve 12 yaşındaki Ellery Boss, Alonzo Cross için çalışan ilk aile üyesi olarak önemli bir görev üstleniyor. Cross için çalışan ikinci Boss olan Walter ise hızlı bir şekilde ticareti ve Cross şirketini nasıl canlı tutacağını öğreniyor ve bu tutkusuyla 1916’da Cross kalemlerini satın alıyor ve şirket 2013’e kadar Boss ailesine ait kalıyor.

1945 yılında tükenmez kalemlerini markete sokan Cross, kendine amaçladığı kaliteyi ortaya çıkaracak yeni teknolojiyi lanse etmeye hazır olmadığından ancak 1953’te Ellery Boss’un yardımıyla Cross kalitesini ortaya çıkaracak daha iyi bir mürekkebe sahip tükenmez kalemler raflardaki yerini alıyor. 1958 yılında Boss ailesinin üçüncü neslini temsil eden Brad Boss oyuna dahil oluyor ve markayı 20. yüzyılın sonuna kadar getiriyor.  1996 yılında kuruluşunun 150. yılını ve ince formuyla ün yapan Century model tükenmez kalemin 50. yılını kutlayan ve bu özel anlar için özel tasarımlar ortaya çıkaran Cross kalemleri, limited edition serileriyle de fark yaratmayı çok iyi biliyor.  Kalem zanaatçılığına kattığı yenilikler ve buluşlarla mirasını ve deneyimlerini günümüze taşımaya devam eden koleksiyonlara imza atan Cross, kalitesini ve uzmanlığını yansıtan kalemleriyle yazı sanatına modern bir dokunuş katmayı sürdürüyor. 

  • Bizi Takip Edin