Ürün Numarası: 102830

Cross Towsend Electronic Stylus 23 Kt Altın Kaplama Tükenmezkalem AT0049-42

Müşteri Yorumları (0)
3.781,40 TL

Cross
Tükenmez Kalemler

Renk

23 Karat altın kaplama gövde

23 Karat Altın kaplama klips ve aksesuarlar

 

Uç ve Refil

2,6 mm iletken polimer uç

3 adet yedek uç

Dijital ekran kullanımı içindir. Kağıt yüzeylerde kullanımına uygun değildir.

Ömür boyu mekanik garanti

Şık Cross hediye kutusu

 

Cross Townsend Electronic Stylus Tükenmez Kalem AT0049-42

Stilin ve kendine güvenin özeti olan Cross Townsend electronic stylus tükenmez kalem, kusursuz tarza önem verenlerin aradığı yazı aksesuarlarından biri… Klasik Amerikan zarafetinin ve inceliğinin somutlaşmış hali olan Cross Townsend serisi ismini Alonzo Townsend Cross’dan alıyor. 1938 Art Deco dolma kalemlerinden ilham alan ama şekil, stil ve iç tasarım olarak tamamen yenilenen Cross Townsend, bugün Amerika başkanlarının kalemi olarak da biliniyor.

 

IOS akıllı telefonlar ve tablet cihazlar için özel tasarlanmıştır.

 

Koleksiyon hakkında;

Stilin ve kendine güvenin özeti olan Cross Townsend, kusursuz tarza önem verenlerin aradığı yazı aksesuarlarından. Klasik Amerikan zarafetinin ve inceliğinin somutlaşmış hali olan Cross Townsend serisi ismini Alonzo Townsend Cross’dan alıyor.  

 

Elektronik Stylus dijital cihazlarda gerçek bir kalem gibi rahat kullanım sağlamak üzere tasarlanmıştır. İnce 2,6 mm iletken polimer ucu dokunma hassasiyetini artırır, hassas çizimi ve not almayı kolaylaştırır. Ekran üzerinde parmak izi oluşumunu önler. iOS1 akıllı teefon ya da tablet cihazlarlar için olarak tasarlanmıştır. Bluetooth gerekli değildir. Basitçe açarak yazmaya başlayabilirsiniz.

 

Cross Hakkında

Amerika’nın en eski yazı aksesuarları markası olarak tarihte önemli bir yere sahip olan Cross kalemleri, 1846 yılında Richard Cross ve Edward W. Bradbury tarafından kurulmasının ardından Providence’daki üretim yerinde kalem dünyasında büyük bir etki bırakacak modellerini üretmeye başlıyor. 1881 yılında tamamlanan fabrikayla 80 yıl boyunca hizmet verecek binayı açan Cross, ilk dolma kalemini ise 1889 yılında Providence’daki bu binada tasarlıyor. Zarif tasarımıyla eşleşeceği bir benzeri olmadığı için “Peerless” adı verilen bu Cross kalemler, kısa sürede bir Amerikan klasiği haline geliyor ve bugün hâlâ aynı etkiyle üretiliyor. İlerleyen yıllarda Boss ailesi Cross tarihinin ayrılmaz parçaları arasına giriyor ve 12 yaşındaki Ellery Boss, Alonzo Cross için çalışan ilk aile üyesi olarak önemli bir görev üstleniyor. Cross için çalışan ikinci Boss olan Walter ise hızlı bir şekilde ticareti ve Cross şirketini nasıl canlı tutacağını öğreniyor ve bu tutkusuyla 1916’da Cross kalemlerini satın alıyor ve şirket 2013’e kadar Boss ailesine ait kalıyor.

 

1945 yılında tükenmez kalemlerini markete sokan Cross, kendine amaçladığı kaliteyi ortaya çıkaracak yeni teknolojiyi lanse etmeye hazır olmadığından ancak 1953’te Ellery Boss’un yardımıyla Cross kalitesini ortaya çıkaracak daha iyi bir mürekkebe sahip tükenmez kalemler raflardaki yerini alıyor. 1958 yılında Boss ailesinin üçüncü neslini temsil eden Brad Boss oyuna dahil oluyor ve markayı 20. yüzyılın sonuna kadar getiriyor.  1996 yılında kuruluşunun 150. yılını ve ince formuyla ün yapan Century model tükenmez kalemin 50. yılını kutlayan ve bu özel anlar için özel tasarımlar ortaya çıkaran Cross kalemleri, limited edition serileriyle de fark yaratmayı çok iyi biliyor.  Kalem zanaatçılığına kattığı yenilikler ve buluşlarla mirasını ve deneyimlerini günümüze taşımaya devam eden koleksiyonlara imza atan Cross, kalitesini ve uzmanlığını yansıtan kalemleriyle yazı sanatına modern bir dokunuş katmayı sürdürüyor.

 

  • Bizi Takip Edin