Ürün Numarası: 101076

Cross X Serisi Roller Kalem Gri AT0725-2

Müşteri Yorumları (0)
4.386,03 TL

Roller Kalemler

Renk

Gri lake kaplama gövde rengi

Krom kaplama klips

 

Uç ve Refil

Gövdeden çekmeli sürgülü mekanizma

Pürüzsüz yazım imkanı sağlayan akışkan jel mürekkep refil

Siyah jel refil ( #8523)

Kolaylıkla tükenmezkaleme dönüştürme imkanı ( Medium tükenmez refil #8562-1)

 

Çap:14.7 mm

Uzunluk:146 mm

Ağırlık:37 grams

Ömür boyu mekanik garanti

Şık Cross hediye kutusu

 

Koleksiyon hakkında;

Cross' un en modern silüeti! Tek bir hareketle açılıp kapanma özelliği sunan “slide and snap” teknolojisiyle üretilmiş olan Cross X Serisi kalemler; kapaksız roller kalem olarak tasarlandı.

Gövdeden çekmeli mekanizmaya sahip Cross-X Serisi, modern ve aerodinamik silüeti ile dikkat çekerken jel mürekkep teknolojisiyle de yazım konforu sağlıyor. Koleksiyon klips üzerine işlenmiş Cross logosu ve tepedeki Cross amblemi ile şık bir şekilde tamamlanmış.

Jel refili, jumbo tükenmez refill ile değiştirerek tükenmez kalem olarak da kullanılabileceğiniz Cross X Serisi kalemlerinin cazibesine kapılmaya hazır olun...

 

Cross Hakkında

Amerika’nın en eski yazı aksesuarları markası olarak tarihte önemli bir yere sahip olan Cross kalemleri, 1846 yılında Richard Cross ve Edward W. Bradbury tarafından kurulmasının ardından Providence’daki üretim yerinde kalem dünyasında büyük bir etki bırakacak modellerini üretmeye başlıyor. 1881 yılında tamamlanan fabrikayla 80 yıl boyunca hizmet verecek binayı açan Cross, ilk dolma kalemini ise 1889 yılında Providence’daki bu binada tasarlıyor. Zarif tasarımıyla eşleşeceği bir benzeri olmadığı için “Peerless” adı verilen bu Cross kalemler, kısa sürede bir Amerikan klasiği haline geliyor ve bugün hâlâ aynı etkiyle üretiliyor. İlerleyen yıllarda Boss ailesi Cross tarihinin ayrılmaz parçaları arasına giriyor ve 12 yaşındaki Ellery Boss, Alonzo Cross için çalışan ilk aile üyesi olarak önemli bir görev üstleniyor. Cross için çalışan ikinci Boss olan Walter ise hızlı bir şekilde ticareti ve Cross şirketini nasıl canlı tutacağını öğreniyor ve bu tutkusuyla 1916’da Cross kalemlerini satın alıyor ve şirket 2013’e kadar Boss ailesine ait kalıyor.

 

1945 yılında tükenmez kalemlerini markete sokan Cross, kendine amaçladığı kaliteyi ortaya çıkaracak yeni teknolojiyi lanse etmeye hazır olmadığından ancak 1953’te Ellery Boss’un yardımıyla Cross kalitesini ortaya çıkaracak daha iyi bir mürekkebe sahip tükenmez kalemler raflardaki yerini alıyor. 1958 yılında Boss ailesinin üçüncü neslini temsil eden Brad Boss oyuna dahil oluyor ve markayı 20. yüzyılın sonuna kadar getiriyor.  1996 yılında kuruluşunun 150. yılını ve ince formuyla ün yapan Century model tükenmez kalemin 50. yılını kutlayan ve bu özel anlar için özel tasarımlar ortaya çıkaran Cross kalemleri, limited edition serileriyle de fark yaratmayı çok iyi biliyor.  Kalem zanaatçılığına kattığı yenilikler ve buluşlarla mirasını ve deneyimlerini günümüze taşımaya devam eden koleksiyonlara imza atan Cross, kalitesini ve uzmanlığını yansıtan kalemleriyle yazı sanatına modern bir dokunuş katmayı sürdürüyor

  • Bizi Takip Edin