Markabana | Montblanc Heritage Collection Rouge Et Noir Tükenmez Kalem 114727
Ürün Numarası: 104830

Montblanc Heritage Collection Rouge Et Noir Tükenmez Kalem 114727

Müşteri Yorumları (0)
% 15
4.442,31 3.775,96 TL

Montblanc
Tükenmez Kalemler

Montblanc Hakkında

 

Daimi değerlerinin ve mükemmel işçiliğinin geleneklerini yüz yılı aşkın bir süredir benimseyen Montblanc, nesilden nesile aktarılan aile yadigarı koleksiyonlarını tasarlamak için markanın kalıcı dizaynına, ustalığına, stiline ve kalitesine yüz yılı aşkın bir süredir sadık kalıyor. Mükemmelliği simgeleyen ikonik Montblanc amblemi, lüks yazı aksesuarlarından saatlere, deri tasarımlardan aksesuarlara, gözlükten parfüme kadar her tasarımında zirvede yer alırken, kültürel gelişiminin ışığında mükemmeliyeti amaçlıyor.

 

Montblanc’in asıl kökenini yazı kültürü oluşturduğundan kendini bu kültüre karşı sorumlu hisseden marka, çeşitli uluslararası etkinlikler ile kültürel yaşama yaratıcı bir katkıda bulunmayı hedefliyor ve kendi başına bir kültür yazıyor. Markanın sembolü olan 6 köşeli beyaz yıldızla dağın zirvesini yansıtan marka, prestij sahibi kalemlerinin dışında 1935 yılında tasarlanmaya başlanan saat, çanta, cüzdan gibi klas aksesuarlarla da Montblanc efsanesini birçok noktaya taşıyor ve lüks tutkunlarının vazgeçilmezi oluyor.

 

1906 yılında Hamburg’da bir kırtasiye sahibi olan Alman Claus Johannes Voss ile Bankacı Christian Lausen ve Mühendis Wilhelm Dziambor’ın birlikteliğiyle başlayan Montblanc serüveni, arkasında büyük deneyim ve güç ile nesilden nesile aktarılacak aile yadigarı koleksiyonlar tasarlamaya devam ediyor.

 

Rouge et Noir Koleksiyonu Hakkında

 

Üzerinden 110 yıl geçmesine rağmen hâlâ Montblanc’ın öncü koleksiyonlarından biri olan Rouge et Noir, ilk olarak 1906 yılında lanse edildiğinde sergilediği olağanüstü teknik başarı ile büyük bir hayranlık toplamıştı. Mürekkep hokkasına batırılmaya ihtiyaç duymayan kalem ucuyla mürekkep lekesi yapmayan emniyetli dolma kalem olarak tanıtılan Rouge et Noir koleksiyonu, aynı zamanda Montblanc markasının dönüm noktalarından biri olarak kabul ediliyordu. Montblanc’ın zengin mirasını ve tarihi tasarımlarını yansıtan Rouge et Noir’in 1906’dan ilham alan sınırlı üretime sahip yeni modern üyeleri, tarihi kutlamaya devam ediyor. Efsanevi yazı gereçlerini yeniden yorumlayan Montblanc, 20. yüzyılın başında ilk Montblanc dolma kalemde kullanılan materyallerin aynısını kullanarak Rouge et Noir koleksiyonunun ayrı bir değer taşımasını da sağlıyor.

 

Üzerinden 110 yıl geçmesine rağmen hâlâ Montblanc’ın öncü koleksiyonlarından biri olan Rouge et Noir’in yıldönümünü kutlayan yeni seri, Montblanc markasının tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birine odaklanıyor. Montblanc’ın zengin mirasını ve tarihi tasarımlarını yansıtan Rouge et Noir’in 1906’dan ilham alan sınırlı üretime sahip yeni modern üyeleri, efsanevi yazı gereçlerinin yeniden yorumu olarak karşımıza çıkıyor.

 

Montblanc Heritage Collection Rouge et Noir Special Edition Tükenmez Kalem 114727

 

Montblanc kalemlerinin başlangıcını simgeleyen tarihi Rouge et Noir serisinin 110. yıldönümünü kutlayan Montblanc Heritage Collection Rouge et Noir special edition tükenmez kalem, efsanevi yazı gereçlerinin yeniden yorumu olarak karşımıza çıkıyor. Rouge et Noir serisinin 1909 yılında lanse edilen modellerinin kapak tasarımında yer alan şeklin Montblanc’ın karlı zirvesine benzetilmesiyle ikonik Montblanc amblemi doğuyor ve Montblanc serüveninin bu kilometre taşı Rouge et Noir’in daha çok önem kazanmasına neden oluyor.

 

20. yüzyılın başında tasarlanan kalemin coral ve fildişi renkli reçineden tasarlanan Montblanc amblemli kapak kısmına bu sınırlı üretime sahip seride de yer veren Montblanc, kapağın yanındaki  Montblanc yazısının ortasındaki dağ çizimiyle logonun tarihi çıkışına vurgu yapıyor. Rouge et Noir kalemlerinin en dikkat çekici kısmı ise vintage görünüme sahip yılan klipsler oluyor. Özel alaşım metalden yapılan ve eşsiz bir işlem ile eskitilmiş görünüme kavuşan yılan şeklindeki klips, çarpıcı gözleriyle yalın tasarım üzerinde hakimiyet kurarak etkileyici duruşunu arttırıyor.

 

· KOLEKSİYON:Special Edition

· KALEM TÜRÜ:Döner Mekanizmalı Tükenmez Kalem

· GÖVDE:Mercan Rengi Değerli Lake

· Yılan gözleri olarak belirlenen iki yeşil spinelerinin vintage görünümlü Yılan klipsi bulunur,

· Kapak kısmı coral ve fildişi renkli reçineden Montblanc amblemi olan değerli mercan reçineden yapılmıştır,

· Özel kutusu ile birlikte.

 

 

  • Bizi Takip Edin