TESLİMAT ve İADE

Teslimat ve İade Koşulları


Alışverişinizden herhangi bir nedenle memnun kalmadığınızda, cayma hakkını kullanabilmeniz için ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde talebinizi yazılı veya müşteri hizmetleri aracılığıyla sözlü olarak iletmeniz gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılabilmesi ürün/ürünlerin 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile belirlenen cayma hakkının kullanılamayacağı ürünlerden olmaması, ürünün yeniden satışa sunulmasını engelleyecek bir hasara uğramamış olması ve kullanılmamış olması şartına dayanır. Cayma talebiniz onaylandığı takdirde ürünleriniz anlaşmalı olduğumuz nakliye firması aracılığı ile geri alınır. İade edeceğiniz ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli tarafımızca karşılanır. Dilerseniz iade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri Markabana mağazasına kendiniz getirebilir veya kargo masrafını karşılamak kaydı ile sizin tercih ettiğiniz bir kargo firması ile bize gönderebilirsiniz. Şirket adına düzenlenmiş faturalarda iade faturası kesilmesi yasal zorunluluktur. Ürünlerinizin ve faturanızın, bize ulaşmasını takip eden 14 gün içerisinde size ödeme yaptığınız yol ile iade işlemi gerçekleştirilir. Kredi kartınıza iade işleminin yansıması, normal koşullar altında 2 - 5 iş günü sürmekle beraber bankanızın prosedürlerine bağlı olarak değişebilmektedir.


Teslimat Süresi ve Teslimatın Ücretlendirilmesi

Siparişleriniz 3 iş günü içerisinde dağıtıma verilir. Tedarik süreci uzayan ürünler için, müşterilerimiz bilgilendirilmek suretiyle kısmi sevkiyat yapılabilir.

Kargo firması ile teslimat seçilmesi halinde 200 TL ve üzerindeki siparişlerinizde kargo ücretsiz olacaktır.

Kargo firması ile teslimat seçilmesi halinde 200 TL  altındaki siparişlerinize 12.50 TL kargo ücreti ilave edilecektir.

Kapıda ödeme seçenekleri kullanıldığında siparişinize ayrıca 12.50 TL hizmet bedeli ilave edilecektir. 

Kargo ile Teslimat

Anlaşmalı Kargo şirketleri ile ürünler belirttiğiniz Teslimat adresine gönderilecektir. Resmi tatil günlerinde ve hafta sonlarında teslimat yapılmadığını lütfen dikkate alınız. 

İade ve Değişim

İnternet sitemizde almış olduğunuz ürünü teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür ancak internet sitemizden satın aldığınız ürününüzü tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren toplam 30 gün içerisinde faturanız ile iade edebilir veya değişimini sağlayabilirsiniz. Havale ile vermiş olduğunuz bir siparişi iade etmek istediğinizde ürünü kargoya teslim ederken içerisine durumu anlatan bir not ile iade yapabileceğimiz banka hesap bilgilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ya da 0232 435 13 13 numaralı telefondan çağrı merkezimizi arayarak da bilgi verebilirsiniz.

İade koşullarına uygun olan ürününüzün değişimi yapmak istediğiniz takdirde kargo aracılığıyla mağazamıza gönderebilirsiniz.