Ürün Numarası: 103380

Visconti Divina Dolma Kalem Elegance Imperial Blue 26718

Müşteri Yorumları (0)

Dolma Kalemler

Visconti Kalemler Hakkında

 

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

 

Visconti Divina Elegance Royal Brown Over Dolma Kalem 26371 Özellikleri

Ünlü ressam Leonardo Da Vinci’nin muhteşem hesaplamasıyla eserlerinde kullandığı altın oranı, tasarımlarında kullanan markalardan biri de Visconti... 1,618 oranına göre hesaplanan Divina koleksiyonuyla, çıkış noktasını Leonardo Da Vinci’nin çalışmalarından alan Floransalı kalem ustası, bu oranın gizemini ve büyüsünü yansıtan Visconti Divina Elegance dolma kalemle, çarpıcı tasarımlarından birini sunuyor.

Kapağın uzunluğuyla gövdenin uzunluğu arasında altın oranı kullanan Visconti, tüm çizgileri birbirini tamamlayacak şekilde ayarlıyor. Pentegrama dayalı formuyla elin ergonomisine uygun olarak tasarlanan bu seri, spiral şekliyle de etkisini, çekiciliğini ve güzelliğini arttırıyor. Diğer Visconti kalemleri gibi selüloitten üretilen Visconti Divina kalem, kolay renklendirilebilme ve kırılmama özellikleriyle aynı zamanda tamamen doğa dostu bir iş çıkarıyor.

Yüzyıllar boyunca sanatçılara ilham kaynağı olan altın oranından esinlenen Divina kalem, kahverengiyle çok klas ve karizmatik bir duruş ortaya çıkarırken, lüks çizgisini zarafetle birleştirerek, harika bir görsel şölen sunmaktan kaçınmıyor.

· Reçine ve Sedef Gövde

· Piston Pull & TurnKalem doldurma sistemi,

· 23 Kt. Palladium Dreamtouch Medium uç,

· Özel kutusu ile birlikte sunulmaktadır.

 

 

 

  • Bizi Takip Edin