Ürün Numarası: 100928

Visconti Divina Roller Kalem Siyah 26802

Müşteri Yorumları (0)

Visconti
Roller Kalemler

Visconti Kalemler Hakkında

 

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

 

Visconti Divina Roller Kalem Siyah 26802 Özellikleri

Leonardo Da Vinci’nin muhteşem hesaplamasının eseri, altın oranın (1,618) en belirgin örneği Divina Serisi el yapımı kalemler. 
Kendine has sipiral özelliğini vurgulamak amacı ile gümüş ve siyah lusitin ortaya koyduğu harmoni kalemin ana özelliğini oluşturmaktadır. 
Kapağın gövdeye oranı hem açık hem kapalı haldeyken ilahi (altın) oranın tam bir yansımasını oluşturmaktadır. Kalemin ucu 14kt altın olmakla beraber, kapağı Çengel Güvenlik Kilidi sayesinde gövde ile rahatça uyum sağlamaktadır. Kalemin dolum sistemi kendisine has patentli çek ve çevir dolum sistemidir. 

· MODEL : Divina FP-R-BP

· UÇ : 14 ayar altın 

· DOLUM SİSTEMİ : Çek ve Çevir (Pull&Turn) 

· MATERYAL : Siyah Lusit – Gümüş 925 

· DETAY: Altın Oran; doğada sayısız canlının ve cansızın şeklinde ve yapısında bulunan özel bir orandır. Doğada bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, yüzyıllarca sanat ve mimaride uygulanmış, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır. Doğada en belirgin örneklerine insan vücudunda, deniz kabuklularında ve ağaç dallarında rastlanır.

· Özel kutusu ile birlikte sunulmaktadır.

  • Bizi Takip Edin