Ürün Numarası: 100104

Visconti Homo Sapiens Dolma Kalem Bronze KP15-07-FP

Müşteri Yorumları (0)
% 15
14.448,00 12.280,80
Anneler Günü Özel % 10 11.052,72 TL

Visconti
Dolma Kalemler

Visconti Kalemler Hakkında

 

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

Visconti Homo Sapiens Bronze Dolma Kalem KP15-07-FP

Etna yanardağının küllerinden sıyrılıp gelen yeni nesil kalem Homo Sapiens..! Bu kalem malzeme olarak %50 saf bazaltik lav ve bitkisel reçine karışımının gizli formülasyonundan yapılmıştır. Kendine öz patentleri ile emsali görülmemiş özelliklere sahip bu kalem 23 carat palladium ucu ile kalem koleksiyoncularının huzuruna çıkmaktadır. Kalem yapılırken “Bronz (Tunç) Çağından” esinlenilmiştir. Gövde de kullanılan tüm metal parçalar bronzdan yapılmıştır. Antika formu verilen bu kalem pembeye yakın bronz teması ve taş yapısı ile tamamiyle sanat ve tarih kokan bir çalışma meydana gelmiştir. Yüksek vakumlu dolum sistemi titanyumdan üretilerek daha dayanıklı bir yapıyla kaleme uyum sağlamıştır.

Başlıca özellikleri arasında;

·  Kırılmaz yapısı; aynı özelliklere sahip reçine bir kalemden 10 kat daha güçlü gövde.

· Ateşe ve Isıya Duyarlılık; Yanmaz dokusu ve güçlü yapısı ile 100 C ısıda bile yazım kalitesinden ödün vermeyen bir özelliğe sahip

· Nem emici dokusu; Elde oluşan teri kendi bünyesinde absorbe edebilen bir dokuya sahip

· Ergonomik gövde; parmaklarınızın ve elinizin yorulmadan uzun zaman yazı yazmanızı ve tutuş rahatlığı sağlayan ergonimik bir gövdesi vardır.

· Palladium uç-23 carat 950 Dreamtouch; Homo Sapiens ile Visconti ilk 23 caratlık Palladium uç uygulamasını başlattı. Böyle benzersiz bir kalemin ucuda kendisi gibi benzersiz olmak zorundaydı..! Palladium uç ilginç fiziksel özelliklere sahiptir. Üretimi yeni metal-füzyon teknolojisi ile yapılanmıştır. Altına göre daha dayanıklı ve sıcağa göre daha duyarlı olan sağlam yapısı ile mekanik özellikleri güçlü bu kalemle bire bir örtüşmüştür.

·  Mürekkep Korozyonuna dayanıklıdır; Korozyon metal veya metal alaşımlarının oksitlenme veya diğer kimyasal etkilerle aşınma durumudur. Palladium uç bu korozyona karşı %100 dayanıklı bir duyarlılık göstermiştir.

· Doldurma Sistemi; Kullanıcının, patentli doldurma sistemi POWER FILLER’ı kalem ile birlikte verilen DVD’de gösterilen şekilde kullanmayı öğrenmek için sabırlı olup çaba göstermesi çok önemlidir. Kalemi bölmenin altında bulunan seviyeye kadar mürekkebe batırın (tamamen batırıldığından emin olun), kapağını gevşetin, küçük pistonu yukarı doğru çekin ve sonra yavaş ama sıkı bir hareket ile ileri itin. Kalemi 5 saniye kadar mürekkebin içerisinde bırakın ve sonra fazlalık olan 2-3 damla mürekkebin akmasına izin verin ve kapağını geri sıkıştırın. Haznenin kapasitesi 0,7 ml’dir.(yani bir buçuk kartuştur).

· Bronz Özellikleri; Tüm metal parçalar doğal bronz olup bu sebeple oksidasyona maruz kalabilmektedir. Halkaların renklerinin eski bir görünüm almasının sebebi oksidasyondur. Oksidasyonu önlemek isterseniz, her kalem ile birlikte sunulan bronz cilalama bezini kullanabilirsiniz. Cilalamak için, oksidasyonlu parça eski rengine dönünceye kadar bezi bu parçanın üzerine bastırıp sürtün. Eğer problem devam ederse Sidol’ü kullanmanızı öneririz. Bunu kullanırken dikkatli olmanız gerekir çünkü lav maddesi Sidol ile temas ettiği zaman rengi değişebilmektedir.

· Renk; Kalemin tipik mat siyah rengi temizleme ve cilalama sırasında doğal renklendirici balmumu eklenerek elde edilir. Kesinlikle deterjan/temizleyici türü malzemeleri kullanmanızı önermiyoruz çünkü bu tür maddeler balmumunu eritip kalemi doğal gri rengine döndürecektir. Ayrıca kalemin üzerine herhangi bir etiket yapıştırmanızı da tavsiye etmiyoruz çünkü etiket çıkartıldığı zaman altındaki renk farklı olacaktır. Size tavsiyemiz, rengi bozulan alanların üzerine parmağınızla bastırıp orijinal siyah rengine döndürmektir. Buna ilave olarak kullanılan malzeme geçirgenlik anlamında deriye benzemektedir, kullanılan malzeme çizilmez niteliktedir.

· Özel kutusu ile birlikte sunulmaktadır.

 

 

  • Bizi Takip Edin