Ürün Numarası: 103377

Visconti Homo Sapiens Versatil Kalem Steel 59499

Müşteri Yorumları (0)

Visconti Kalemler Hakkında

 

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

 

Visconti Homo Sapiens Steel Versatil Kalem 59499 Özellikleri

 

Etna Yanardağı’nın küllerinden tasarlanan Visconti Homo Sapiens Steel mekanik kalem, ısıya dayanıklı, çizilmeyen ve kırılmayan formuyla sıra dışılığını koruyor. Adeta doğanın bir parçası olan bu kalem, üretiminde kullanılan bazaltik lav ile kendine özgü, özel bir duruş ortaya çıkarıyor.

Bitkisel reçineyi %50 saf bazaltik lav ile karıştırarak çok özel bir formül elde eden Visconti, doğadan büyük bir parça taşıyan kalemiyle eşi görülmemiş bir koleksiyona imza atıyor. Yanmaz dokusu ve güçlü formu dışında nem emme özelliğine de sahip olan Visconti Homo Sapiens kalem, bu sayede yazı yazarken oluşabilecek terlemeyi absorbe ediyor. Fonksiyonel ve ergonomik tasarımıyla yorulmadan uzun bir süre yazı yazma imkanı da tanıyan kalem, bu siyah renkli özel dokunun aralarındaki metalik detaylarla da tarzını daha çok öne çıkarıyor.

 

· Kırılmaz yapısı,

· Ateşe ve ısıya duyarlılık,

· Nem emici dokusu,

· Ergonomik gövde,

· Çevirmeli uç mekanizması,

· Gövde de kullanılan tüm metal parçalar çelikten yapılmıştır.

· Özel kutusu ile birlikte sunulmaktadır.

 

  • Bizi Takip Edin