Ürün Numarası: 100117

Visconti Tuğra Gold Dolma Kalem 562st02

Müşteri Yorumları (0)

Dolma Kalemler

Visconti Kösem Sultan Tuğra Dolma Kalem 562ST02

Osmanlı Devleti’nin en güçlü, en nüfuzlu, en etkili ve en çok iz bırakan kadınlarından biri olan Kösem Sultan onuruna hazırlanan Visconti Kösem Sultan Tuğra dolma kalem, Osmanlı’da iki oğlunu tahta çıkaran ve torununun saltanatını gören tek Valide Sultan olma gururunu yaşayan Kösem’i asil bir tasarımla taçlandırıyor.

İnce bir şekilde düşünülen ve tasarlanan detaylarıyla Kösem Sultan’ın güçlü duruşundan izler taşıyan Visconti kalem, Türkiye için özel olarak tasarlanan tasarımın gövde kısmına Sultan Reşad’ın tuğrasını yerleştirirken değerli siyah reçineden oluşan tasarım altın kaplama tuğra ile şık bir kontrastlık yakalıyor.

Çelik üzerine 10 micron altın pvd kaplamadan oluşan kapak ve gövde kısmındaki alanlar, Osmanlı’nın simgelerinden lale ile zenginleşirken klips tasarımı da Yeniçerilerin karakteristik eğri uçlu kılıçlarından ilham alıyor. Kösem Sultan’a yakışan bir kaleme imza atan Visconti, Sultan Reşad’ın tuğrasını taşıyan özel kalem kutusuyla da dikkat çekiyor.

Materyal: Reçine, PVD Kaplama Sarı Altın

Renk: Siyah

 

 

Visconti Kalemler Hakkında

 

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

Visconti Tugra Gold Dolma Kalem 562st02 Özellikleri

Yirmi yılı aşkın bir süredir "Visconti" ismi yoğun tarihi ve teknolojik araştırmalardan gelen olağanüstü zarif yazı gereçleri ile eş anlama gelmektedir.Visconti tüm dolma kalem ,roller kalem ve tükenmez kalem çesitliliği boyunca daima güçlü karakterlerini ve özelliğini yansıtan üst kalite ürünlerini geniş ürün yelpazesi ile sunmuştur.1988 yılında kurulan Floransa markasının yöneticisi olan güçlü yaratıcı dinamizmin beklenmedik şekilde yetişen gücü "Dante Del Vecchio" ile aynı özellikleri Visconti'nin tüm eserlerinde bulabilirsiniz.O'nun yazı enstrümanları sanatı ile ilgili sürekli yeni etkileşimler için yaptığı araştırmaların temelini,tarihi dolma kalemlere olan kişisel tutkusu oluşturuyor.

· Visconti Kösem Sultan Tuğra Dolma Kalem 562ST02 özel talep doğrultusunda Türkiye'ye özel olarak tasarlanmıştır,

· Kalem kapağında ve kutusunun üst tarafında Sultan Reşat ( V. Mehmed Reşat ) tuğrası işlenmiştir,

· Klips kısmı Yeniçeri eğri kılıcı şeklindedir. Ayrıca kalemin yüzük kısımları lale motifleri ile işlenmiştir,

· Gövde ve kapak reçine metal kısımlar çelik üzeri 10 micron altın pvd kaplamadır,

· Pompası ve özel kutusuyla birlikte,

· Kapalı uzunluk: 14 cm,

· Açık uzunluk: 17 cm.

· Özel kutu ile birlikte sunulmaktadır.

  • Bizi Takip Edin