Ürün Numarası: 100934

Visconti Van Gogh Roller Kalem 2011 Starry Night 78418 KP12-04-RB

Müşteri Yorumları (0)
% 15
10.796,94 9.177,40
Yaz İndirimleri % 10 8.259,66 TL

Roller Kalemler

Visconti Kalemler Hakkında

 

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

Visconti Vangogh 2011 Starry Night Roller Kalem Özellikleri

Van Gogh’un ölümünden 120 yıl sonra ünlü ressamın 12 eserini kalemleriyle buluşturan Visconti’nin özel tasarımlarından biri olan “Starry Night”…  Vincent Van Gogh’un 1889 yılında, Güney Fransa’da yattığı akıl hastanesinin penceresinden gördüğü gökyüzünü resmettiği “Yıldızlı Gece” tablosunun renklerini taşıyan dolma kalem, roller ve tükenmez kalemler,Visconti’nin sanatsal yönünü ortaya çıkarıyor.  Bu el yapımı kalemler, ünlü tablonun reprodüksiyonunun yer aldığı özel kutularda sunuluyor.

· Mıknatıs kapak özelliği sayesinde kolay kullanım,

· Çelik Uç,

· Bitkisel Reçine Meteryali

· Kartuşu ile birlikte satılmaktadır.

· Visconti A51 kodlu pompa ile kullanıma uygundur.

· Özel kutusu ile birlikte sunulmaktadır.

  • Bizi Takip Edin