Ürün Numarası: 100108

Visconti Vangogh Pollard Willows Dolma Kalem 78345

Müşteri Yorumları (0)

Visconti
Dolma Kalemler

Visconti Kalemler Hakkında

 

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

Visconti Vangogh Pollard Willows Dolma Kalem 78345 Özellikleri

Yazımın güzel sanatları Visconti Van Gogh Empresyonist Koleksiyonu ile hayat buluyor.Koleksiyon, dünyanın en çok beğenilen artistlerden biri olan Van Gogh'un eserlerinden esinlenerek hazırlanmış.Resmin ve sanatçının adı, nazikçe kalemin kemerine kazınmış.

·  Mıknatıs kapak özelliği sayesinde kolay kullanım,

· Çelik Uç, medium, fine ve bold seçenekleriyle,

· Kartuş – Converter dolum sistemi

· Bitkisel Reçine Meteryali

· Kartuşu ile birlikte satılmaktadır.

· Visconti A51 kodlu pompa ile kullanıma uygundur.

· Özel kutusu ile birlikte sunulmaktadır.

· Sipariş notu kısmında tercih ettiğiniz uç seçeneğini belirtebilirsiniz.

 

  • Bizi Takip Edin