Ürün Numarası: 100932

Visconti Venus Roller Kalem Bianca Beyaz 78400

Müşteri Yorumları (0)

Roller Kalemler

Visconti Kalemler Hakkında

 

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

 

Visconti Visconti Venus Bianca Roller Kalem Beyaz 78400 Özellikleri

İtalyan Rönesans ressam ustası Botticellli'nin "Venüs'ün Doğuşu" adlı çalışmasından esinlenerek tasarlanmıştır. Belki de Botticelli'nin en sevdiği resim olan Venüs'ün Doğumu, Visconti'nin yeni koleksiyonu olan Venüs: Botticelli'ye bir ilham verdi. Erken Rönesans çalışmaları gibi, Visconti'nin Venüsü hem güzellik hem de zeka arzusuna hitap ediyor. Kalemin renkleri ve zarif tasarımı, kadınsı formun duygusallığını kutlar: platin kaplamalı süslemeli beyaz renkli mermer reçineler veya 18 ayarlı benzersiz bir varil ve kapak. Fonksiyonu, kapağındaki manyetik kilitleme sistemi, yaylı ark klipsi ve dolma kaleminin müthiş yazma performansı, kapaklı rollerball ve twist-aktif tükenmez kalem ile entellektüel tarafınıza hitap edecek. Dolma kalem, Visconti'nin pürüzsüz, yarı esnek çelik ucunu, kalemin trimine uyacak şekilde kaplar. Visconti Venus, dünyaya bağlı bir tanrı veya tanrıça için güzel ve işlevsel bir hediye yapar!

· Mermer görünümlü beyaz gövde, paladyum kaplamalar ile süslenmiştir.

· Özel kutusu ile birlikte sunulmaktadır.

 

  • Bizi Takip Edin